Versenyzők agyműködését fejleszti a Nissan
Innovatív projektet indított a Nissan a Formula E versenyzőinek. Sebastian Buemi és Oliver Rowland agyműködését fogják különböző módszerekkel megfigyelni és kielemezni, majd egyedi módokon fogják fejleszteni az elit pilóták agyának versenyzéssel kapcsolatos tulajdonságait. A tapasztalatok később átültethetők lesznek a mindennapi közlekedésbe is.
A Nissan Brain to Performance programját a gyártó globális motorsportért felelős igazgatója bátornak és úttörőnek tartja. Tommaso Volpe szerint mivel a Formula E-ben minden tizedmásodperc számít, folyamatosan ki kell tolni a határokat, így most pilótáik eleve magas szintű agyi tevékenységét fejlesztenék még tovább.
A programot az agyfunkciók mérésében és fejlesztésében jártas Lucian Gheorghe fogja vezetni. A szakember szerint az agy rendkívül erős. A Nissan meg akarja tudni, milyen elektromos agyi aktivitás mellett képesek a Formula E pilóták nagy nyomás alatt, nagy sebességgel autózva másodpercenként számos kritikus döntést meghozni. Az adatok alapján majd fókuszáltan fogják edzeni a pilóták agyát a jobb köridők és a stabilabb teljesítmény érdekében.
A projekt első fázisában részletesen felmérik a versenyzők agyi tevékenységét, és összehasonlítják egy átlagemberekből álló kontrollcsoport adataival. A vizsgálatok alatt a pilóták a legmodernebb szimulátorokban fognak különböző feladatokat végrehajtani. A rájuk szabott, teljesítményorientált edzéstervet ezután állítják össze, amelynek része lesz az agy elektromos ingerlése is. A Nissan hosszú távú célja a leszűrt adatok és megszerzett tapasztalatok birtokában a hétköznapi autóvezetők képességeinek javítása, és a minél nagyobb koncentrációt és vezetési élményt elérő elektromos autók fejlesztésének támogatása az emberi agy elektromos aktivitásának megértése által.
***
Az Üzleti innováció blog a kreativitás forrása! (Ez ugyan nem ennyire közvetlen, viszont nehéz lett volna másként az Üzleti innováció szavakat becsempésznem. Nemes versenyben vagyunk a találati lista első helyéért...)