Egy gyógyszergyártó is beszáll az okos-kontaktlencse fejlesztésébe
A Novartis fejlesztheti a Google okos-kontaktlencséit egy frissen kötött megállapodás nyomán - íja a Reuters. A svájci gyógyszergyártó licencmegállapodást kötött a technológiára, amivel a reményei szerint megreformálhatják az egészségügyet.
A Google okos-kontaktlencséinek fejlesztésében részt vesz a svájci gyógyszergyártó, a Novatis, miután licencmegállapodást kötött a két cég. A gyógyszergyártó egyik divíziója, a szemek kezelésére specializálódott Alcon megállapodott az amerikai internetes céggel a technológia használatáról. Ezzel az Alcon megreformálhatja a szemvédelmet és a gyógyászatot, erősítheti a termékkínálatát és vezető szerepét a kontaktlencsék piacán. A tranzakciót még jóvá kell hagynia a versenyhatóságoknak.
A lépés mérföldkövet jelenthet az egész egészségügynek. A Novartis célja, hogy olyan technológiát fejlesszen ki, amivel testen belülről lehet feltérképezni a betegségeket és megelőzni azokat. Az okos-kontaktlencsékbe szenzorok és mikrochipek lesznek beültetve. A cukorbetegek számára például hasznos lesz, hiszen folyamatosan mérhetik vele vércukor-szintjüket, ami az adatokat a mobil készülékükre továbbíthatja. Sokan pedig szemüveg nélkül élhetnek, mert az okos-kontaktlencsék visszaadhatják a szemnek a természetes autófókuszt. Az együttműködéssel találkozik a Google szakértelme az elektronika terén és a Novartis tapasztalata a szemek felépítését, működését illetően.
"Az az álmunk, hogy a legújabb technológiáinkat felhasználjuk arra, hogy miniatürizáljuk az elektronikai eszközöket, ezzel pedig millió életminőségén javítsunk. A Novartisnak köszönhetően pedig ez megvalósulhat" - mondta a bejelentés kapcsán a Google egyik alapítója, Sergey Brin.
Az "internet of things" korszaka már nem csak a távoli jövő, a jelek azt mutatják, hogy az internet lassan minden eszközbe beköltözik, az életünk minden területén. Szinte naponta érkeznek a hírek újabb "okoseszközökről", amik akár az egészségügybe is beszivároghatnak. Nem a Google az első, aki ilyen kontaktlencsével próbálkozik. Többek között a Microsoft is nyitott ebbe az irányba, de ezt sem sikerült sikerre vinnie. (Index)
Az Ön cége ott lesz a jövőben termékeivel, szolgáltatásaival? Képes csökkenteni partnerei kockázatát egy nehezen tervezhető világban?
Mutassa be és jelentkezzen az Üzletfejlesztési Díj 2014 pályázatára!
További információk:
Kapcsolódó cikk a Computerworld-ön: Az üzleti célú innováció meghatározza a cégértéket
Magyar Innovációs Index legfrissebb: Magyarország leginnovatívabb cégei – Új cég a Magyar Innovációs Indexben - NNG Kft.
A II. Üzletfejlesztési Díj letölthető anyagai:
- Üzletfejlesztési Díj - Pályázati kiírás
- Üzletfejlesztési Díj - Jelentkezési lap (Szándéknyilatkozat)
- Üzletfejlesztési Díj - Vezetői összefoglaló
- Üzletfejlesztési Díj - A kapcsolódó Üzleti innovációs Audit tájékoztatója
- Üzletfejlesztési Díj 2013 (az első, már lezajlott pályázat nyertesei, fényképei, sajtóközleménye...)