Ingyenes tanácsadást szerveznek a kis cégeknek
Coaching szolgáltatást vehetnek igénybe térítésmentesen az érdeklődő kis- és középvállalkozások vezetői a Nemzeti Innovációs Hivatal (NIH) most indult személyes üzletfejlesztési tanácsadási programja keretében. A kezdeményezés célja, hogy felgyorsítsák a néhány éve működő innovatív kkv cégek fejlődését.
„A Nemzeti Innovációs Hivatal idén februárban tette közzé felhívását a coaching program elindítására, melyre több mint 80, releváns szakmai tapasztalattal rendelkező coach jelentkezett, önkéntes alapon” – mondta el Deák Csaba, a NIH stratégiai elnökhelyettese. Minden olyan innovatív cég igénybe veheti a térítésmentes szolgáltatásokat, amely coach segítségével szeretné felgyorsítani fejlődését.
Az előzményekhez tartozik, hogy a NIH tavaly februárban indította el mentorprogramját az innovatív kezdő vállalkozások szakmai támogatására. Ennek keretében egy év alatt több mint 120 mentor és mentorált talált egymásra. Ez az együttműködés az innovatív, kreatív ötlettel rendelkező induló vállalkozásokat inspirálja, legtöbben az informatika, a design és kreatívipar, az energia, gépipar és elektronika területéről kapcsolódtak be a programba. A sikeren felbuzdulva most ez az önkéntes alapon működő kezdeményezés új programelemmel bővül.
A hivatal célja az, hogy az eddig elsősorban nagyvállalati szegmensben alkalmazott coaching a kis- és a középvállalkozások körében is egyre inkább elterjedjen és segítsen a vezetőknek dilemmáik, problémáik megoldásában. „A programon keresztül azok az innovatív kis- és középvállalkozásoknak kívánunk szakmai támogatást nyújtani, melyek problémákba ütköznek cégük dinamizálása, növekedése, céljaik megvalósítása terén” – hangsúlyozta Deák Csaba. A Coach program tagjaként a tanácsadók önkéntes alapon, ingyenesen, a társadalmi felelősségvállalás jegyében vállalják, hogy hat hónap időtartam alatt legalább öt alkalommal konzultálnak a programba jelentkező kis- és közepes cégek képviselőivel. Ezek a beszélgetések érinthetik például a vezetési technikákat, időmenedzsmentet, vagy a költségoptimalizálás során felmerülő akadályok leküzdésének módszertanát. A NIH elnökhelyettese szerint a személyes tanácsadók által nyújtott ajánlások hozzájárulhatnak az egyéni teljesítmény növekedéséhez, a személyiségfejlődéshez is, így a vállalkozások még hatékonyabban használhatják ki erőforrásaikat.
A programra folyamatosan várják a jelentkezőket a Nemzeti Innovációs Hivatal weboldalán.
****
II. Üzletfejlesztési Díj - a leginnovatívabb cégeknek - (folyamatosan érkeznek a jelentkezések), második ütem leadási határidő: 2014. július 31. Üzletfejlesztési Díj pályázati kiírás >>>