És no lám csak: egy hír 2012 májusából, innen az Üzleti innováció blogról - lehet, hogy őróluk szólt? Véna alapú beléptetési rendszer egy budapesti irodaházban >>>
Biometrikus személyazonosítás – A kockázati tőkének tetszik
Az EU egyedi engedélyével idén megjelent új tőkebefektetési termék égisze alatt 150 millió forintot invesztál a Széchenyi Tőkealap egy biometrikus személyazonosító rendszert továbbfejlesztő, innovatív hazai vállalkozásba, az Agorix Kft-be.
A Fujitsu vénaszenzorán alapuló megoldás a világon egyedülálló módon, tömeges, elvileg végtelen számú személyazonosításra alkalmas. A termék a hazai biztonságtechnikai piacon már ismert, a vállalkozás célja, hogy az új fejlesztésekkel a nemzetközi piacra is berobbanjon.
A vénaszenzor használatával történő személyazonosítás a legfejlettebb technológiát képviseli, amely egy belső, nem ellopható egyéni ismérvre épít. Az 5 millió referenciapontot vizsgáló alkalmazás érintésmentesen működik. Az új fejlesztésekkel hamarosan találkozhatunk az informatikai adatvédelemben, az ATM automatáknál a PIN kód helyett, vagy a járművek indításgátlóinál.
Ennek köszönhetően a Széchenyi Tőkealap (SZTA) 150 millió forintot, a privát befektetőtárs mintegy 21,5 millió forintot, míg maga a tenyérvéna szkenner alkalmazásait fejlesztő kisvállalkozás – eredménytartalékából – 43 millió forintot fektet be, hogy a nemzetközi piacot megcélzó növekedési terveihez szükséges forrásokat előteremtse.
A vénaszenzoron alapuló azonosítás a biztonságtechnológiai piacon árban, gyorsaságban és pontosságban is a többi biometrikus azonosítást alkalmazó technológia előtt jár, így komoly teret nyerhet a közeljövőben. A versenyelőnyöket és a rendelkezésre álló fejlesztői hátteret kiaknázva a társaság nemzetközi téren is meghatározó szereplővé válhat. (MTI/Tőzsdefórum - kép: richpoi)