Az európai vezetőket egyre jobban aggasztja versenyképességük elvesztésének lehetősége
A globális üzleti vezetők pozitívan nyilatkoznak a technológia generálta változások kreativitásra és innovációra gyakorolt hatásairól, de ugyanakkor aggódnak amiatt, hogy lépést tudnak-e tartani ezekkel a változásokkal. A kihívások nem az elfojtott intuíciókból adódnak, hanem a rendszer és folyamat okozta problémákból.
Az európai üzleti vezetők jobban aggódnak a technológiai fejlődésnek való megfelelés miatt, mint ázsiai és észak-amerikai társaik. Az európai vezetők 45%-a aggódik amiatt, hogy ha nem tudnak lépést tartani a fejlődéssel, akkor elvesztik versenyképességüket. Ezzel szemben az ázsiai vezetőknél ez az arány 35%, míg az észak-amerikaiaknál 37%. Ezek az adatok a Ricoh által szponzorált Economist Intelligence Unit Humans and Machines tanulmányból származnak. A kutatás a technológia emberi kreativitásra és intuícióra gyakorolt hatásait vizsgálja.
Amikor megkérték az üzleti vezetőket, hogy rangsorolják a legnagyobb technológiai kihívásaikat, akkor az első helyre a rendszerek közötti kapcsolatok hiányát tették. Ezt szorosan követte az a probléma, hogy a technológia gyorsabban fejlődik, mint az azt támogató belső folyamatok. Az európai üzleti vezetők 46%-a értékelte kiemelkedően fontos problémának a rendszerek közti kapcsolatok hiányát, míg ez az arány ázsiai kollegáiknál 39%, észak amerikai kollegáiknál pedig csak 34% volt.
“Az európai üzleti vezetők nagy kihívások előtt állnak – a technológia indukálta változások mellett szembe kell nézniük a komplex szabályozások problematikájával, valamint növelniük kell vállalataik tevékenységeit egy kompetitív és fejlett piacon. Továbbá kiemelten fontos számukra, hogy kiheverjék a globális gazdasági válság hatásait, miközben az euró életképességét folyamatosan megkérdőjelezik. Meglehet, hogy ez az oka az európai vezetők versenyképességgel kapcsolatos aggodalmainak, de a fontos az, hogy meghatározzuk a növekedés és üzleti agilitás növeléséhez szükséges lépéseket.” mondta Carsten Bruhn, a Ricoh Europe ügyvezető igazgatóhelyettese.
“A tanulmány rávilágít arra, hogy az európai vállalatoknak át kell értékelniük működési modelljeiket és fel kell készülniük a tradicionális munkamódszerek megújítására. Ehhez szükséges, hogy jobban integrálják rendszereiket és korszerű üzleti folyamatokat dolgozzanak ki, amelyek összekötik az alkalmazottakat a technikával, ezáltal javítva a tudásmegosztást, az ügyféligényekre adott reakciókat és létrehozva az agilis üzleti infrastruktúrát, amely megfelel a jövő kihívásainak.”
Érdekes módon az üzleti vezetők úgy gondolják, hogy ma kreatívabbak, mint 10 évvel ezelőtt. Ez az optimizmus szintén kevésbé jellemző Európára (52%), mint Ázsiára (64%), vagy Észak-Amerikára (63%). Továbbá az európai vezetők kevésbé vannak meggyőződve arról (40%), hogy a technológia segít nekik jó döntéseket hozni, mint ázsiai (59%), vagy észak-amerikai (52%) társaik.
Ugyanakkor vannak olyan területek is, ahol az európaiak a magabiztosabbak. Például 65%-uk szerint a technológia segített a vállalaton belüli nyílt véleménynyilvánítás és megbeszélés elterjedésében, míg ázsiai társaiknak csak 57%-a ért ezzel egyet. Az európai vezetők továbbá biztosabbak a technológia produktivitást növelő szerepében. Az ázsiaiak 68%-ával és az észak-amerikaiak 59%-ával szemben az öreg kontinens vezetőinek 72%-a osztja ezt a véleményt.
“Világos, hogy a technológia hatásai változatosak, ezért az átalakítás egyirányú megközelítése nem lehetséges. Ami bizonyos az az, hogy a változás elkerülhetetlen. A biztosnak vett munkamódszerek valószínűleg már nem fognak sokáig működni. Ugyanakkor a globális szakértők szerint az olyan munkahely, ahol a döntéseket szinte kivétel nélkül számítógépek és robotok hozzák, nem valósul meg a közeljövőben. A jövő nagy potenciált rejt az emberek számára abban, hogy kihasználhassák a kreatívabb és jobban informált döntéshozatal, az új technológia támogatta üzleti folyamatok és a hatékonyabb információ megosztás előnyeit. Képzeljük el mennyivel többet érhetünk el a jövőben, ha az európai üzleti vezetők elsajátítják a ténylegesen összekapcsolt és hatékony munkahely titkát.” teszi hozzá Bruhn.
Töltse le a globális tanulmányt a http://thoughtleadership.ricoh-europe.com/hu weboldalról. (Ricoh - kép: ITB)