Innovatív megoldásokban kell gondolkodniuk a kkv-knek, hiszen nincsenek túlfinanszírozva
Tegnap beszámoltunk róla (ITB), hogy az Informatikai, Távközlési és Elektronikai Vállalkozások Szövetsége (IVSZ) tagjai valós idejű, online oktatásban részesültek a Budapesti Corvinus Egyetem (BCE) Gazdálkodástudományi Karának szakértői révén. Az IVSZ és a BCE majdhogynem véletlenül talált egymásra az új projekt kapcsán. Míg az IVSZ a megújuláson és a tagjai számára nyújtott szolgáltatások fejlesztésén dolgozott, a BCE állt elő egy esetleges webszeminárium megtartásának ötletével. „Olyan előadást szerettünk volna biztosítani, amely egy picit más, mint a többi. Ez is annak a jele, hogy az IVSZ jelenleg saját újradefiniálásán dolgozik” – mondta az itbusinessnek Dobos Attila, az IVSZ főtitkára. Kiemelte, hogy a videokonferenciákkal időt spórolhatnak az érdeklődők, és a maga a téma is megérte egy ilyen megoldás alkalmazását.
Dr. Béza Dániel, a BCE címzetes egyetemi docense a technológiatranszferről beszélt az IVSZ-tagoknak, akik a kkv szektor képviselőiként releváns közönsége voltak a webszemináriumnak. (A technológiatranszfer a kutatás-fejlesztési tevékenység azon folyamata, amely során az új technológiák feltalálói tovább adják, vagyis értékesítik szellemi termékeiket. Az így eladott ötletekből az ipari hasznosítók értékesítésre készen álló termékeket állíthatnak elő. – a szerk.) „Magyarországon a gazdaság motorja a kkv szektor, hiszen nem tőkéből, hanem innovációból, új ötletekből élnek” – folytatta Dobos Attila hozzátéve, hogy az innováció – értékteremtő szerepénél fogva – meghatározó téma kkv berkekben, ezért jött kapóra a BCE ajánlata.
A főtitkár bevallotta, hogy technikai oldalról még lesz min javítani a következő webszeminárium előtt, ugyanis nem volt zökkenőmentes a közvetítés. Mivel a technológiatranszferről tartott előadás kísérleti jelleggel volt megtartva, jó aránynak tekinthető, hogy az IVSZ közel 350 tagjából 70-en nézték élőben Dr. Béza Dániel előadását. Mivel a későbbiek során felkerülnek majd az IVSZ weboldalára a videók, nem kell aggódniuk azoknak, akik nem tudják élőben nyomon követni az eseményeket.
Breuer Pál, az IVSZ-t alapító egyik vállalkozás volt vezetője és a BCE Kisvállalkozás-fejlesztési Központjának külsős oktatója lapunknak elmondta, hogy a magas részvételi arányhoz képest mérsékelt volt a résztvevők aktivitása az előadás során. „Elhangzott néhány kérdés, azonban érezhető volt, hogy kísérleti jellegű a program” – mondta a szakember. A technológiatranszfer kapcsán kifejtette, hogy recesszió során még akkor sem mutatkozik nagy érdeklődés az innovatív termékek iránt, ha bombaötletekről van szó. „Amikor a túlélésért küzdünk, akkor ritkán van fizetőképes kereslet a piacosítható megoldásokra. Ennek ellenére az előadáson elhangzottak hasznosak lehetnek az IVSZ-tagok számára” – mondta. (ITB)
****
Nemzetközi Üzletfejlesztési Díj az Üzleti innováció blogon
Audit az innovatív cégeknek - Pályázzon a Nemzetközi Üzletfejlesztési Díjra! >>>
A Nemzetközi Üzletfejlesztési Díj 2012 - RG NetWorks Kft. jelezte ambícióit >>>