Íme az ING stratégiája: jövőre jönnek az új termékek
A dél- és közép-európai régióban a GDP lassú növekedése mellett a megtakarítási hajlandóság kismértékű növekedésére számít az ING Biztosító a következő öt évben. Az egyelőre alulbiztosított kelet- és közép-európai régió növekedési potenciálját jól jelzi, hogy az egy főre jutó biztosítási díjbevétel csak az európai szint hetedét éri el, a biztosítási díjbevétel GDP-hez viszonyított aránya Magyarországon pedig jelenleg csupán harmada az európai átlagnak.
Új generációs termékek
„Az ING ötéves stratégiájában a termékek és szolgáltatások ügyfélközpontú innovációjára helyezzük a hangsúlyt. Stratégiánkban kiemelten fontos szerepet szánunk az önkéntes nyugdíjpénztárnak, mely területen szintén bővülni kívánunk.”
A Szolvencia II, az IDM II, valamint a PRIP-ekről szóló irányelvekben megtestesülő szigorodó szabályozás, az egyre erősödő ügyfélvédelem a transzparencia iránti igényeket tükrözi mind szabályozói, mind ügyféloldalról Magyarországon is. „A magyarországi biztosítási piacon az ügyfelekre és élethelyzeteikre szabott megoldásokkal lehet sikereket elérni, ám erre csak azok a szereplők képesek, akik megfelelő válaszokat tudnak adni a szabályozói és ügyfélelvárásokra”- emeli ki Cornelia Coman. A piacvezető ING a leginkább innovatív és ügyfélbarát szolgáltatóként kívánja megkülönböztetni magát a piacon. Ennek megfelelően az ING Biztosító bármely, az ügyfelek által kiválasztható csatornán elérhető kíván lenni a közeljövőben, igényre szabható, sokrétű szolgáltatást kínáló termékekkel. Amint azt Coman kiemelte, a piac átláthatóbbá tételét szolgáló jogszabálymódosítások az értékesítési csatornákra is igen nagy hatással lesz a jövőben, főként 2014-től. Éppen ezért az ING nagy hangsúlyt kíván fektetni a megfelelő brókercégek kiválasztására is, hogy a jelenlegi 9%-os brókeri díjbevétel arányt 2017-re 17%-ra növelje.
A stratégia által kitűzött célok között szerepel, hogy az ING öt év alatt az önkéntes nyugdíjpiacon 2-3%-os növekedést érjen el, és az elsőként választott biztosító legyen Magyarországon. Ennek érdekében új generációs termékeket kíván bevezetni, úgy ügyfélszolgálati modellel megtámogatva. Jelenleg épp a gender direktívának megfelelő termékátárazás folyik, ezért az új termékek csak jövőre jelennek meg a piacon. Egyelőre a egyszerűsíteni igyekeznek a termékeket és csak a legjobbakat árazzák át, termékváltoztatás nélkül.
2013-ra két új koncepciót is kidolgozott a biztosító. Mivel az önkéntes nyugdíjpénztárakat tartják a legjobb megtakarítási terméknek a piacon - alacsony költségeinek, alacsony vagyonkezelői díjainak, a rájuk vonatkozó adókedvezményeknek köszönhetően - ezért elsősorban erre fognak koncentrálni a jövőben. A termék esetében szoros ügyfélkapcsolatot szeretnének kialakítani, ezért kizárólagos hálózattal kívánják azt értékesíteni. A szoros ügyfélkapcsolat, illetve ügyfélelégedettség érdekében bevezettek egy ügyfélvisszajelzési folyamatot, a Net Promoter Score-t, amely valamennyi ügyfélkapcsolat végén visszajelzést szolgáltat az ügyfél elégedettségéről. (BiztosításiSzemle, rövidítve - kép:squidoo)