Ami engem elsősorban érdekel, hogy most elkezdik-e végre a pénzt a gazdaságba önteni vagy még megvárják, amíg az Erste és/vagy az MKB tulajdonosának idegei is felőrlődnek és bedobják a törülközőt? És majd ha átvették azt is, na, akkor majd az állami és baráti banki hálózaton keresztül beindítják a hitelezést.
A másik, egy kicsit kevésbé fontos, hogy melyik gazdasági erőcsoport kapta (kapja) meg a bankot - és mit szól ehhez az ellenlábas csoport? (Attól félek, hogy ennek is mi fizetjük az árát: vagy lassítják, megakadályozzák a tervezett tevékenységet vagy cserébe olyan alkut kötnek, aminek a révén valahol kompenzálják a másik csoportot - sejthető, hogy hogyan...)
Bankot vesz az állam: a hónap végén megköthetik az üzletet
A Magyar Fejlesztési Bank a szövetkezeti fiókokon keresztül kínál majd hiteleket a kis- és középvállalkozásoknak - értesült a Híradó.
Nem gördítettek akadályt a Takarékbank részvényesei az elé, hogy a Magyar Fejlesztési Bank megvásárolhassa a pénzintézet csaknem 40 százalékát, amely most a német DZ Bank tulajdonában van.
A Híradó információi szerint a hónap végén már meg is kötik az üzletet. A vételárról egyelőre nem tudni. Korábbi értesüléseink szerint mintegy 5 milliárd forintért lenne, részben állami tulajdonú a Takarékbank.
A kormány tervei szerint a takarékszövetkezeti rendszeren keresztül pörgetné fel a hitelezést. Úgy tudjuk, hogy a Magyar Fejlesztési Bank, a szövetkezeti fiókokon keresztül kínál majd hiteleket a kis- és középvállalkozásoknak.
Hogyha ennek a szektornak sikerülne célzottabban, esetleg jó programokkal, hitelkonstrukciókkal forrást biztosítani, akkor ez hosszabb távon a magyar gazdaság növekedésére is jótékony hatással lehetne – mondta Tóth Gergely, a Buda-Cash Brókerház vezető elemzője.
A részben állami tulajdonba kerülő Takarékbank az egyik szereplője lehet annak az új gazdasági modellnek, amelyről korábban a miniszterelnök is beszélt.
Az új gazdasgi modellnek része még amit szintén nem szoktam véka alá rejteni, bár nagyon nagy viták vannak belőle, az pedig egy új bankrendszer kialakítása, amely azt célozza, hogy a bankrendszer 50 %-a az magyar kézben legyen - fogalmazott Orbán Viktor.
A Takarékbank tőkéjét az állami tulajdonú Magyar Fejlesztési Bank egészítené ki, így pótolva a gazdaságból a külföldi bankok által kivont források egy részét. (Hiradó)