A szemmozgást követi egy futurisztikus fényképezőgép
A londoni képzőművészeti akadémia egyik végzőse olyan prototípus fényképezőgépet készített, mely a szemmozgást követi, és annak vezérletével készít felvételeket.
Az Irisnél a szemkövetés szabályozza a készülék összes mechanikáját. A nagyításhoz csak egy futó pillantás kell, a kicsinyítéshez pedig a szem tágra nyitása. A zár kioldásához hosszas bámulás és két pislantás szükséges. Mimi Zou, a 24 éves fejlesztő most a működő prototípus létrehozásán dolgozik.
A készülék külleme alapján nehéz megállapítani, hol van az összes komponens, a fejlesztő mindenesetre azt mondja, ahelyett, hogy egyenesen átnézne az objektíven, a felhasználó egy digitális kijelzőt figyelhet, mely az Iris egyik végén helyezkedik el, a rekesz és az érzékelő mögött. Zou elmondta, a hagyományos processzor és akkumulátor bepréselése helyett olyan gyártót keres, amely a készülékhez illeszkedő, hajlított komponenseket készítene.
A készülék igazi innovációja, hogy nemcsak reagál a szemmozgásokra, hanem az idő előrehaladtával kapcsolatot épít ki használójával. Amikor a felhasználó felveszi, szkenneli az íriszét, és ha az alany biometrikus adatai már el vannak tárolva szoftverében, azonnal meg tudja állapítani azonosságát. Amint felismeri a felhasználót, automatikusan előhívja a korábban létrehozott preferenciák sorozatát.
Zou például rövidlátó, így az Iris, mihelyt felismeri, azonnal beállítja a dioptriát, így Zou tisztán láthat. Néhány felhasználó valószínűleg alkalmazna bizonyos esztétikai elemeket a fotókhoz – mint például kis mélységélességet - így a készülék ennek megfelelően állítja be a rekeszt.
További tartozéka a biometrikus felismerő rendszer, melynek segítségével azonosítani tudja a felvételen látható alanyokat. Ehhez csupán arra van szükség, hogy az alanyok hozzájáruljanak az adatok eltárolásához egy védett Iris-szerveren. A készülék álló- és mozgóképeket is készít, a fájlokat azonnal feltölti vagy eltárolja SD-kártyáján.
Zou szerint az ismertetett technológiát számos nyílt forráskódú szoftver inspirálta. Ugyanez áll a szemkövető szoftverre is. A legnehezebb a sokféle technikát egyetlen, kisebb készülékbe integrálni.
A fényképezőgép beépített wi-fije segíti az alanyok azonosítását, és azt is elárulja, hogy az illetők szeretnék-e fotóikat elküldeni egy különleges tárhelyre, például egy felhőbe vagy a Facebookra.
Zou szerint a következő néhány hónap folyamán a legnagyobb nehézség a prototípus finomítása és a gyártáshoz szükséges pénz felkutatása lesz. (Wired/Discovery News/Híradó)
A szemünkkel vezérelhetjük a kütyüinket a nemtávoli jövőben
2012.07.11. 06:34 Üzletfejlesztés
Szólj hozzá!
Címkék: fényképezőgép facebook innováció prototípus szemmozgás szemkövetés igazi innováció zár kioldás szkenneli az iriszét biometrikus adat biometrikus felismerő rendszer
A bejegyzés trackback címe:
https://uzleti-innovacio.blog.hu/api/trackback/id/tr994643859
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Nincsenek hozzászólások.
