Hogyan érdemes válságban is vállalkozni?
Bár napjainkban a legtöbbet a gazdasági válságról olvashatunk, mégis van még értelme vállalkozásba kezdeni. Íme néhány tipp: miért, mikor és hogyan éri meg válságban is vállalkozást indítani?
Az egyik kulcsszó az innováció, vagyis a kreatív ötletek megvalósítása. Ennek segítségével képesek lehetünk arra – még ebben a recesszív időszakban is – hogy kitűnjünk a tömegből. Az innováció fontossága egyértelmű, hiszen új dolgokat teremt, általa egy vállalkozás új piacra léphet és új stratégiát kölcsönözhet magának, ami új bevételi lehetőséget hoz létre.
Ha innovatívak vagyunk, sikerülhet megkülönböztetnünk magunkat versenytársainktól, kiemelkedhetünk közülük. Amennyiben van valamilyen kreatív ötletünk, vágjunk bele azonnal a megvalósításba!
Keressük a hatékony dolgozókat. Nagyon fontos, hogy amikor a válság miatt a multinacionális cégek elbocsájtják munkásaikat, a kisvállalkozók jól járhatnak, hiszen ezeket az személyeket hamar és megfizethető munkabér mellett tudják alkalmazni.
A jelenlegi (bár szomorú) helyzetben a kisvállalkozók kiváló szakembereket tudnak maguk mellé állítani és így lehetőséget is teremtenek a gyengén teljesítő részfeladatok megerősítésére. Mivel napjainkban a válságok állandó és megújuló korszakát éljük, ez az idő megfelelő a kis-, és középvállalkozásokban a munkaerő megerősítésére.
Járjunk nyitott szemmel! Szintén remek lehetőség az új vállalkozások számára, hogy a nagyvállalatok többsége gazdasági problémák idején új beszállító után néz, hogy az eddiginél magasabb költségeket takaríthasson meg meg. A vállalkozások – még ha kezdők is – nagy eséllyel köthetnek új szerződéseket ebben az időben.
Ha a konkurenciához képest magasabb is szolgáltatásunk árfekvése, ám jobb minőséget kínálunk, mint ők, akkor sem vagyunk bajban. A válságban a cégek egy része olyan új kapcsolatokat keresi, akik a megszokottól eltérő, jobb és innovatívabb módon képesek kiszolgálni az új igényeiket.
Szintén a siker kulcsa lehet válság idején, ha alacsonyabb árakkal dolgozunk, mint mások. Ha beszerzői szemmel nézünk szét, a hazai és a külföldi piacon is találhatunk egészen jó árakat. Ha alacsonyabb áron dolgozik a vállalkozásunk, lehetőségünk lesz több új ügyfelet szerezni és ezáltal több profitot termelni.
Mivel magánszemélyek ritkábban fektetnek be pénzintézeti termékekbe, ezért ez egy vállalkozó számára azt jelenti, hogy több személy jöhet szóba potenciális befektetőként: nagyobb eséllyel indulhatunk a tehetősebb befektetőknél, ha jó ajánlattal állunk elő számukra. (hir.ma)