Innovációk a gyártástechnológiában - Tavaly közel négyezer szabadalmat jegyeztetett be a Bosch
Jól érzékelteti a Bosch-ban folytatott innovációs munkát, hogy világszerte munkanaponként 15 szabadalmat jegyeztetnek be, tavaly összességében mintegy 3800-at; ebben a tevékenyégben a miskolci gyár a Bosch globális járműtechnológiai gyártásának egyik fontos egysége - jelentette ki Max Nitzsche, a Robert Bosch Energy and Body Systems Kft. ügyvezető igazgatója a Nemzeti Innovációs Hivatal elnökének tartott prezentációja során kedden a borsodi megyeszékhelyen.
A magyarországi munkavállalók közvetlenül részt vesznek a Bosch nemzetközi innovációs tevékenységében. A miskolci gyár jelentőségét mutatja az is, hogy idén szeptemberben adják majd át a Robert Bosch Energy and Body Systems Kft. új gyáregységét. Horváth Attila, a miskolci Robert Bosch Power Tool Kft. ügyvezető igazgatója rámutatott: tavaly Magyarországon kutatás-fejlesztésre 11 milliárd forintot fordítottak, emellett a magyar műszaki felsőoktatási intézményekkel évek óta épített, szoros és gyümölcsöző kapcsolataik is alapjául szolgálnak a Bosch technológiai innováció terén felmutatott eredményeinek.
A Bosch egyik ilyen elismerésének ékes bizonyítéka, hogy az UNEO nevű pneumatikus fúrókalapáccsal a vállalat 2009-ben elnyerte a XVII. Magyar Innovációs Nagydíjat. A tudósokból és gazdasági szakemberekből álló zsűri a fejlesztés műszaki és gazdasági eredményei mellett eredetisége és társadalmi hasznossága alapján ítélte oda a legjelentősebb innovációt értékelő díjat - tette hozzá.
Innováció a mindennapokban
Mészáros György, a Nemzeti Innovációs Hivatal elnöke kijelentette: a hivatal egyik fontos küldetésének tekinti a hazai innovációs tevékenységet végző vállatok, fejlesztők bevonását a magyar kutatás-fejlesztés és innovációs jövőkép formálását célzó szakmai diskurzusba és kapcsolaterősítésbe. Ez olyan komplex feladat, amely megkívánja a résztvevők és érintettek mind tudatosabb elkötelezettségen alapuló, professzionális együttműködését - tette hozzá.
Mészáros György a miskolci látogatása alkalmával képet kaphatott a két gyárban végzett innovatív gyártástechnológiai folyamatokról, valamint megismerkedett a Bosch egyik legújabb fejlesztésével, az e-bike technológiával, amely idén debütált és világszerte 13 kerékpármárka termékeibe építve a kerékpározás új dimenzióját nyitja meg. Emellett olcsó, környezetkímélő és sokak által igénybe vehető városi közlekedési megoldást kínál. Az e-bike hajtóegységének sorozatgyártását a miskolci Robert Bosch Energy and Body Systems Kft. idén augusztusban kezdi meg. (MTI/Gyártástrend)