Elkészült a Technonet központ I. üteme
A Nyugat-dunántúli Regionális Operatív Program 400 millió forintos támogatásával elkészült a TECHNONET Autóipari Technológia Kompetencia Központ I. üteme.
„Olyan példaértékű kompetencia központ jött létre Győrben, amely különösen jelentőséggel bír a vállalkozások számára a válságot követő fellendülési időszakban"- mondta el lapunknak Budavári László, az Innonet Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója.
Az Innonet tulajdonosai a kezdetektől fogva meghatározó szerepet vállaltak a Technonet projekt előkészítésében. A két meghatározó tulajdonos, a többségi tulajdonos Győr Megyei Jogú Város Önkormányzata és a Győr-Moson-Sopron Megyei Kereskedelmi és Iparkamara korábban törzstőkeemelést hajtott végre a megvalósításhoz szükséges terület megvásárlása érdekében. A két kisebbségi tulajdonos, az Universitas-Győr Alapítvány és a Magyar Innovációs Szövetség az egyetemi szakmai hátteret és a széles körű innovációs kapcsolatrendszert biztosította a projekt számára.
A jelenleg is 100%-os kihasználtsággal működő Innnonet Központ bővítéseként 1600 m2 szintfelületen irodák, tárgyalók, raktárak, közös kiszolgáló helyiségek készültek el, valamint kiépültek a létesítményhez kapcsolódó közlekedési utak, parkolók. Az épület fűtése és hűtése geotermikus energiával történik, ezzel is csökkentve a környezet terhelését.
A Technonet jelmondata: Emelt szintű technológiai szolgáltatások, magas szintű menedzsment támogatás. A jelmondat valóra váltásának első lépéseként beüzemelésre került egy 3D gyors prototípusgyártó nyomtató, amely mint technológiai kompetencia szolgáltatás, alkalmas bonyolult formájú alkatrészek prototípusainak, vagy kis sorozatainak előállítására.
A Technonet központ építése tovább folytatódik. A Technonet II. ütem tervezett befejezése - melynek keretében 750 m2 szintfelületen műhelyek készülnek el - 2011. június 30. A műhelyek és az irodák 40%-át a vállalkozások előszerződéssel már lekötötték. A Technonet továbbra is várja az innovatív vállalkozások érdeklődését a bérelhető helyiségek iránt.
„A válság utáni előrelátó felkészüléshez elengedhetetlen az adott térség gazdaságfejlesztési környezetének, kutatás-fejlesztési és innovációs feltételeinek megújítása. A válságban, ha van rá lehetőség, fejleszteni kell. Erre szolgál jó példával a Technonet projekt" - vallja Budavári László. (GyőriNap)