A vállalkozások kiemelt támogatásához szükséges források előteremtésének akár az operatív programok közötti forrásátcsoportosítás is eszköze lehet, de ahhoz Brüsszel jóváhagyására szükséges. Egyebek mellett ez is elhangzott azon a konferencián, amelyet a napokban közösen szervezett meg a HBF Hungaricum Kft. és a Bács-Kiskun Megyei Kereskedelmi és Iparkamara.
A Dél-alföldi régió innovációs potenciálja című kutatási projekt záró konferenciájának a kamara kecskeméti szákháza adott otthont. A tanácskozáson részt vettek a dél-alföldi régió legfontosabb innovációs szereplői, vállalkozók, egyetemek, kutatóintézetek és az úgynevezett „hídképző intézmények” képviselői. A jelenlevőket Kerekes Ildikó, a HBF Hungaricum Kft. ügyvezetője, Gaál József, a Bács-Kiskun Megyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke és Vadász István, a Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal megbízott elnöke köszöntötte. A rendezvények előadások hangzottak el az innovációpolitika, támogatáspolitika legfontosabb kérdéseiről, a fő téma azonban egyértelműen a kutatási projekt értékelése volt. Az innovációs témában kutatásokat folytató szervezetek és kutatók megfogalmazták főbb javaslataikat a Dél-alföldi régió tervbe vett regionális innovációs stratégiája számára.
A konferencia legfontosabb mondandója mindenképpen az volt, hogy a jövőben a Gazdaságfejlesztési Operatív Program (GOP) keretében új pályázati források lesznek elérhetőek. Jelenleg az érintett minisztériumokban és intézményekben a szabad források feltérképezése és a források későbbi elosztásának tervezése zajlik. A vállalkozások kiemelt támogatásához szükséges források előteremtésének akár az operatív programok közötti forrásátcsoportosítás is eszköze lehet, de ahhoz Brüsszel jóváhagyása szükséges.
Gaál József lapunk érdeklődésére elmondta, hogy Bács-Kiskun Megyei Kereskedelmi és Iparkamara több területen is dolgozik a térség innovációjáért, gazdasági növekedéséért.
-Az egyik ilyen terület a szakképzés. Folyamatosan tesszük meg javaslatainkat a szakképzési rendszer módosításaira. Nagyon szakma gyakorlati képzési felügyelete is a kezelésünkben van. A kamarában működik egy információs pont, ahol szabadalmi ügyekben tud segítséget nyújtani egy kollégánk. A fejlesztések mindig pénzigényesek. Ebben pályázati tanácsadással tudunk segíteni. Rendelkezésre állnak a Széchenyi Kártya által nyújtott hitel-, illetve hitelgarancia lehetőségek is. Ez a csomag mintegy százmillió forint értékben teszi lehetővé különböző fajta hitelek felhasználását. Úgy gondolom, ez már lehetőséget ad komolyabb fejlesztésekre is – jelentette ki Gaál József.
Forrás: kecskemetilapok.hu