"Biotechnológiai képzést indított a Semmelweis Egyetem
A hazai innováció fejlesztését, a biotechnológiai startupokkal kapcsolatos mindennapi teendőket állította fókuszba a Semmelweis International BioEntrepreneurship (SIBE) Program.
(A Semmelwes Innováció előadóként szerepel Versenyképesség és üzleti innováció konferenciánkon! >>>)
A Semmelweis Innováció szervezésében megvalósuló SIBE Program célkitűzése, hogy kinevelje a jövő biotechnológiai vállalkozásainak kulcsembereit, azokat a leendő ügyvezetőket, értékesítőket, marketing-szakembereket és tudományos igazgatókat, akik ismerik és értik mind a biotechnológiai ipar sajátosságait, mind a biotechnológiai üzleti világ működését és törvényszerűségeit.
Dr. Lacza Zsombor, a Semmelweis Innováció vezetője szerint jelen pillanatban Magyarországon nagyon kevesen vannak olyanok, akik képesek sikerre vinni kezdő vállalkozásokat; különösképpen igaz ez az élettudományok területére. Márpedig egyre nyilvánvalóbb, hogy a biotechnológia a jövő (és már a jelen) egyik kulcsiparága, nagy üzleti lehetősége.
Hiba lenne, ha Magyarország kimaradna ebből az egyre erősebben érezhető trendből - hangsúlyozta a Semmelweis Innováció vezetője -, hiszen tudásunk és kreativitásunk megvan ahhoz, hogy életképes innovációkat tegyünk le az asztalra. A szűk keresztmetszet a releváns, gyakorlatban is alkalmazható üzleti tudás hiánya. A SIBE Program célja, hogy ezen változtasson.
Az angol nyelvű, 10 hónapos képzés 3+1 oktatási hétből, és folyamatos, intenzív, gyakornoki munkából áll. A hallgatók először esettanulmányokon, majd valós üzleti projekteken gyakorolják a tanultak alkalmazását, azonnal beépítve a gyakorlatba az elhangzott elméleti ismereteket. Emellett az oktatást – a magyarországi képzési palettán egyedülállóan – személyes coaching és mentoring segíti.
A magas színvonalra garancia a neves hazai és nemzetközi oktatói gárda, amelynek tapasztalata és tudása biztosítja, hogy a SIBE Programot elvégző szakemberek képesek lesznek beindítani, felépíteni, működtetni és nemzetközi sikerre vezetni a jövő biotechnológiai vállalkozásait. Az első húsz hallgató szeptember 20-án kezdte meg tanulmányait a Semmelweis Innováció képzési és üzleti inkubációs épületében.
Az oktatást, a hallgatók tájékoztatását a projekt nemrégiben elkészült weboldala is aktívan támogatja.
Biztató távlatok
A Semmelweis Innováció képzéseihez igyekszik a legkiválóbb szakértőket megnyerni és a leghatékonyabb oktatási know-how-t beszerezni. Szakmai színvonalának elismertségét mutatja az a tény is, hogy a már futó európai pályázatok mellé szervezet a napokban elnyerte az EU „Egész életen át tartó tanulás programjának” újabb, 330 ezer eurós támogatását.
Ennek a támogatásnak a segítségével lehetőség nyílik arra, hogy egy elismert spanyol egyetem felnőttképzési tananyagát, üzleti kreativitást fejlesztő kurzusát adaptálja hazai viszonyokra. A tananyag és tanítási módszertan célja a cégvezetők kreativitásának fejlesztése az üzleti életben.
A know-how-t az IESE Business School (Instituto de Estudios Superiores de la Empresa) biztosítja, amely az Economist elemzői szerint 2005, 2006 és 2009-ben is a világ legjobb üzleti iskolája volt.
Az új kezdeményezésben a Semmelweis Innováció magyar partneréül a Mobilitás és Multimédia Klasztert választotta."
/Forrás: HVG/