Úgy tűnik, hogy már a közelebbi jövő üzletét, üzletfejlesztését is determinálhatja a keleti orientáció.
Szóval: jönnek és mennek, mindent a szemnek. És mindent a kéznek...
Én szóltam! én már kiposztoltam, hogy hol tudsz kínai nyelvet, kultúrát tanulni :-)
"Magyarország számára stratégiai partner Kína
A világpolitika meghatározó ereje áttevődött az ázsiai térségbe - mondták kutatók a Magyar Tudományos Akadémia Világgazdasági Kutatóintézetének Kínával foglalkozó konferenciáján. A szakértők arról is beszéltek, hogy Magyarország számára stratégiai fontosságú az ázsiai országgal való kapcsolat.
Napjainkra a geopolitika centruma az euroatlanti térségből áthelyeződött az ázsiai-csendes-óceáni térségbe, öt nagyhatalom: Kína, USA, Japán, India és Oroszország viszonyrendszere vált meghatározóvá - mondta Hernádi András, a Világgazdasági Kutatóintézet külső munkatársa.
Kína békésen szeretné rendezni az Észak-Koreával kapcsolatos problémákat is, miközben fegyveres úton könnyen megoldhatná a fennálló konfliktusokat. Iránnal kapcsolatban is békés megoldásra törekszik, az energiaellátása szempontjából fontos, hogy a perzsa állam ne keveredjen fegyveres és főleg ne nukleáris konfliktusba - hangsúlyozta a szakértő. Németh Iván - aki szintén külső kutatóként vett részt a Kínával kapcsolatos kutatásban - arról beszélt, hogy szerinte a következő két évtizedben várhatóan továbbra is az Egyesült Államok lesz az első számú szuperhatalom. Kína egyelőre regionális szinten tekinthető első számú nagyhatalomnak. Világ- és geopolitikai megerősödését gátolja, hogy nincs közvetlen földrajzi kapcsolata az atlanti-térséggel - vélekedett.
Rácz Lajos, Magyarország egykori pekingi katonai attaséja kiemelte, hogy Kína megítélése a magyar gazdaságpolitika számára az uniós piacok melletti legfőbb stratégiai kérdés. Rácz Lajos szerint Kína gazdasági, kulturális és társadalmi szinten is nyitott Magyarország számára és baráti viszonyra törekszik."
/Forrás: InfoRádió/