"A kutatás és a technológia fontossága - konferencia a PTE-n
Információs napot és szemináriumot tartott július 7-én az orvosi kar tanácstermében a PTE Kutatáshasznosítási és Technológia-transzfer Központja a Dél-Dunántúli Regionális Innovációs Ügynökséggel karöltve.
A kutatás és a technológia transzfer fontosságát hangsúlyozta Bódis József rektor köszöntőjében, melyet az Európai Unió 7. Kutatási és Demonstrációs Keretprogram egészségügyi kutatást támogató pályázata kapcsán rendezett információs nap és projektfejlesztő szeminárium résztvevőihez intézett.
Kódnevnén csak FP7-HEALTH-2011 pályázati felhívása várhatóan június 30-án jelenik majd meg. Ennek kapcsán Gulyás Ágnes főosztályvezető, FP7-HEALTH programbizottsági tag és nemzeti kapcsolattartója (NKTH) tartott előadást a kiírás újdonságairól. Egyebek mellett szó esett arról, hogy a kiírásban két olyan pilot-projekt is lesz, melyre a megszokottnál jóval magasabb támogatást lehet igényelni - egyelőre két területen próbálják ki ennek bevezetését.
Újdonság, hogy erőteljesen támogatják a kifejezetten kis- és középvállalkozás specifikus programokat: nem csak előírják a kkv-k (kis-és középvállalkozások) részvételét, de azt is megszabják, a támogatásból minimum mekkora mértékben kell részesülniük. Jóval flexibilisebb lesz ugyanakkor a projektek időtartamával és a pályázó konzorciumok nagyságával kapcsolatban a kiírás: nem szabják meg a nagyságot és az időtartamot, de ajánlás sem lesz erre vonatkozóan. Kifejezetten új, hogy nyolc témában a klinikai kutatás támogatására is lehet pályázni, a gyógyszerkísérletek bármely fázisában.
A nap folyamán a pályázatok általános hibáit, illetve sikerességük zálogát tárgyalták végig a résztvevők, s nem utolsó sorban arról is hallhattak, miként áll rendelkezésükre a két főszervező már futó szolgáltatásaikkal - például a jogvédelemmel kapcsolatos kérdésekben.
/Forrás: stop/pte/