Hírnök jő és integet... >>> - de immár hírei is vannak, az üzleti innováció világában is: amelyek ezúttal a biometrikus azonosításról szólnak.
Teccik emlékezni, ugye - a minapi (2009. 04. 16.) bejegyésemben már pengettem a lantomat a biomerikus azonosításról (Banki üzleti innováció és biometrikus azonosítás) >>>.
Abban a posztban szintén egy "telefonos" (biometrikus vagy biometriás) azonosításra hívtam fel a figyelmet. (A koncepció alapja az, hogy a fül nemcsak a külvilágból érkező hangokat érzékel, hanem közben saját zajokat is kibocsát, bár ezeket egyelőre csak szuperérzékeny mikrofonokkal lehet megfigyelni).
Most az Apple van soron, amely a világ leginnovatívabbnak tartott vállalatainak egyike (lásd még az "innovatív kkv legendája" bejegyzésemet :-), és a szívverést, szívritmust használná egyedi azonosításra, hitelesítésre.
Olvassátok tehát és üzletfejleszzetek!
"Szívritmussal azonosítana az iPhone
Sokféle biometrikus azonosítót kitaláltak már, amelyekkel helyettesíthető a billentyűzeten bepötyögött jelszó. Az Apple a szívverés mérésében látott fantáziát, ami az iPhone esetében viszonylag könnyen megoldható lenne, hiszen a júzer úgyis a kezében tartja a mobilját, amikor használni akarja. Érdemes az elfelejthető jelszavak helyett biometrikus azonosítókat használni, de a személyazonosító technológiák egy része átverhető vagy körülményesen használható. Például a hangfelismerést megakadályozza a háttérzaj, az ujjlenyomat pedig egy közönséges konyhakéssel is ellopható.
Az Apple egy új ötlettel állt elő, a szívverésével azonosítaná a felhasználót. Ehhez csak érzékelőket kell építeni az iPhone tokjába, és amikor a júzer a kezébe veszi a mobilját, akkor az rögtön elvégzi az azonosítást, és feloldja a képernyőzárat. Egy lüktető szívet elég nehéz lemásolni vagy ellopni.
A technológia még csak papíron létezik az amerikai szabadalmi hivatalnál, és a levédett ötletet még meg is kell valósítani. Nagyon sok múlhat a szenzor érzékenységén, és azon, hogy mennyire egyedi, mennyire állandó egy ember szívritmusa.
/Forrás: Index/